بررسی مهمترین دلایل و درمان قطعی ناتوانی جنسی مردان

بررسی مهمترین دلایل و درمان قطعی ناتوانی جنسی مردان

در این مقاله قصد داریم به بررسی علل ، عوارض و راه های قطعی برای درمان ناتوانی جنسی (Impotence) در مردان بپردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
ناتوانی جنسی نوعی اختلال در رسیدن آلت مرد به نعوظ کامل و یا عدم توانایی برای حفظ این حالت در طول مدت فعالیت جنسی گفته میشود. این مشکل نه تنها یک مشکل جسمانی به شمار میرود ، بلکه در صورت عدم درمان و رسیدگی به موقع ، میتواند موجب کاهش سطح اعتماد بنفس ، سردی روابط و عدم رضایت شریک جنسی شده و در نهایت جدایی و خیانت زوجین را در پی داشته باشد. با سایت دکتر نادر رش احمدی همراه باشید تا به :

بررسی علل و عوامل موثر ، روشهای تشخیص و درمان صد درصدی ناتوانی جنسی مردان و مشکل نعوظ

بپردازیم. این مقاله شامل 4 بخش است ، که در ادامه به آن دسترسی خواهید داشت.

نشانه های ناتوانی مردان - ناتوانی مردان در روابط زناشویی

شناسایی عوامل موثر بر اخلال نعوظ و معرفی روش های درمانی

پیشگفتار

طبق مطالعات و آمار صدها هزار زوج در ایران از مشکل کم توانی و ناتوانی جنسی رنج می برند. این مشکل یکی از مهمترین عوامل اختلاف و مکشلات زناشویی محسوب میشود. افزایش سن یکی از تاثیرگذارترین عوامل ایجاد چنین اختلالی محسوب میشود و روند این بیماری از دهه پنجم زندگی مردان نمود بیشتری پیدا میکند بطوریکه حدود 40درصد مردان پس از سپری کردن 50 سالگی ، بخش بزرگی از توانایی برقراری رابطه جنسی خود را از دست میدهند و با رسیدن سن به 70 سال ، این عدد تا 65 درصد افزایش میابد.

بررسی مکانیزم نعوظ و عوامل موثر بر آن

نعوظ واقعا یک مکانیزم بسیار پیچیده است که نیازمند هماهنگی سیستم عصبی ، هورمون های خونی و مغز بوده که بطور طبیعی در کنار شرایط محیطی تحریک آمیز ایجاد میشود. زمانیکه تمام عوامل موثر ، بخوبی هماهنگ باشند اسفنج های موجود درون آلت تناسلی مردان ، پر از خون شده و موجب افزایش طول و قطر آلت شده و به این ترتیب نعوظ شکل میگیرد.
مشکل کم توانی و ناتوانی نعوظ زمانی آشکار میشود که عوامل بیرونی و محیطی فراهم باشد و شخص بلحاظ جنسی تحریک شده باشد ، اما از سفتی و سیخ شدن آلتش ناتوان بماند.

بیماری‌های موثر و زمینه ای برای ایجاد مشکل نعوظ

طیف بسیار گسترده ای از بیماری ها وجود دارند که میتوانند زمینه ساز کم توانی و ناتوانی جنسی شوند. در این مقاله به معرفی تعدادی از مهمترین و شایع ترین بیماری های زمینه ای در ایجاد این مشکل میپردازیم :

بیماری های قلبی و عروقی : مشکلات قلبی ، گرفتگی رگ ها ، حتی کلسترول خون بالا و سایر مشکلات قلبی یکی از مهمترین و موثر ترین عوامل ایجاد مشکلات کم توانی جنسی در آقایان محسوب میشوند. اصولا نعوظ نیاز به صرف انرژی بالا و خون رسانی زیادی به آلت دارد که وجود مشکلات قلبی این امر را با مشکل مواجه میکند.

تاثیر بیماری های قلبی و عروقی بر ناتوانی جنسی

دیابت : میتوان اینطور گفت که یکی شایعترین علل اختلال نعوظ آقایان ، ابتلا به بیماری دیابت است. طبق آمار نزدیک به 30 درصد مشکلات ناتوانی جنسی مردان مربوط به همین بیماری میشود. بنابراین اگر با چنین مشکلی دست و پنجه نرم میکنید ، اما از وجود این بیماری در خود اطلاع ندارید ، حتما باید این احتمال را در نظر بگیرید که شاید مبتلا به دیابت خفیف باشید. کم توانی جنسی یک بیماری پیشرونده محسوب میشود و شما حتما باید روند پیشرفت بیماری را دنبال کرده و بدنبال راه حل آن باشید. به عنوان مثال دیابت نوع دوم میتواند به مدت 1 تا 10 سال بصورت مخفی در فرد وجود داشته باشد و کوچکترین نشانه ای نداشته باشد.

پارکینسون و ام اس : بیماری MS یکی دیگر از عوامل زمینه ایجاد مشکلات متعدد جنسی است. پارکینسون نیز که معمولا در سنین بالاتر رخ میدهد دیگر عامل موثر برای کاهش میل و قدرت جنسی مردان محسوب میشود که معمولا در کنار کهولت سن میتواند به از دست رفتن کامل توان جنسی منجر شود.

دخانیات ، الکل و موا مخدر : استعمال افراطی انواع مواد دخانی نظیر سیگار ، قلیان ، پیپ ، ویپ و بطور کلی تنباکو ، مصرف مواد مخدر در دراز مدت و مصرف بیش از حد الکل نیز از مواد موثر و بسیار شایع برای عدم نعوظ آلت به شمار میروند.

چاقی ، نقص جسمانی و کم خوابی : اضافه وزن مشکلات زیادی برای شخص بهمراه دارد که کاهش توانایی جنسی ، یکی از آنها محسوب میشود. وجود زخم و زیگیل در آلت تناسلی ، کمردرد ، پادرد ، ضایعات نخاعی و سایر مشکلات اینچنینی میتوانند زمینه ساز بروز مشکلات نعوظ باشند.

مشکلات روحی روانی : استرس ، اضطراب ، ترس و دلهره ، دلشوره و افسردگی از مهمترین علل روحی روانی مشکلات جنسی هم در مردان و هم در زنان محسوب میشوند.

درمان خانگی مشکلات نعوظ و کم توانی جنسی

با وجود موارد و عوامل پرشمار و متعددی که عنوان شد ، بعید است که راه حل خانگی موثری برای درمان مشکلات جنسی پیدا کنید. چراکه مهمترین و اولین اصل برای درمان چنین مشکلی ، شناخت عامل موثر بر بروز بیماری است. با اینحال اگر مشکل جدی و حاد نیست میتوانید با انجام برخی حرکات ورزشی به تقویت عضلات لگن و کمر خود بپردازید. همچنین مصرف برخی مواد غذایی و داروهای گیاهی نیز میتوانند در موارد خفیف کارساز باشند.
اما اگر مشکلات شما پیشرونده بوده و در حال تبدیل شدن به ناتوانی کامل جنسیست ، فکر درمان خانگی ناتوانی جنسی مردان را از سر خود بیرون کنید و حتما به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نمایید.

درمان قطعی ناتوانی جنسی

در صورت مواجهه با مشکل کم توانی و ناتوانی جنسی ، مراجعه به متخصص کلیه و مجاری ادراری عاقلانه ترین کاریست که میتوانید انجام دهید. توجه داشته باشید که پزشکان با موارد متعدد اینچنینی مواجه میشوند و همچنین مشکلات بیماران ، جز اسرار پزشکی محسوب شده و بطور قطع دچار تمسخر و خجالت نخواهید شد. بنابراین با خیال راحت و بدون شرم مشکلتان را با پزشک خود مطرح نمایید.

اولین و مهمترین چالش پیش روی پزشک ، تشخیص علت بروز مشکل جنسی آقایان است. بنابراین شرح حال بیمار کمک بزرگی برای بدست آوردن سرنخ محسوب میشود و میتواند به پزشک برای تشخیص درست علت بیماری کمک زیادی کند. در بسیاری موارد ، مشکلات نعوظ ، جسمانی نبوده و شخص بلحاظ روحی و روانی دچار ضعف و خلا است ، در چنین مواردی درمانهای دارویی میتوانند مشکل شخص را بطور موقتی مرتفع سازند ، اما اگر عزت نفس و بهبود شرایط روحی بیمار مورد توجه قرار نداشته باشد ، شاهد بازگشت بیماری خواهیم بود.

پزشک متخصص پس از شناسایی علل بروز مشکل ، بهترین روش درمانی را بکار خواهد گرفت که میتواند شامل این موارد باشد :

دستگاه وکیوم : دستگاه وکیوم یا پمپ خلا که به شکل دستی و برقی در بازار موجود است میتواند با کاهش فشار هوا در اطراف آلت تناسلی ، شرایط را برای پمپاژ حداکثری خون فراهم کند. توجه داشته باشد که بعد از نعوظ میبایست از حلقه لاستیکی موجود در پک دستگاه ، در بخش انتهایی آلت خود استفاده کنید تا شرایط پایداری را برای برقراری رابطه و حفظ حالت نعوظ فراهم آورید.

انجام حرکات ورزشی : جهت بهبود قوای جسمانی در کنار توصیه های غذایی

تجویز داروهای شیمیایی : یکی از درمان های رایج بیماری های جنسی بخصوص کم توانی و ناتوانی در نعوظ ، درمان دارویی است که درصد موفقیت بالایی را بدنبال دارد. مهمترین داروهای درمانی برای حل مشکل نعوظ عبارتند از : آوانافیل – Avanafil ، تادالافیل – Tadalafil ، سیلدنافیل – Sildenafil (که با نام ویاگرا شناخته میشود) و واردنافیل – Vardenafil.

قرص ویاگرا برای درمان اختلال نعوظ و کم توانی جنسی

درمان مشکل کم توانی جنسی به روش آلپروستادیل : اگر پاسخ مناسبی از روش درمان دارویی دریافت نکردید ، روش آلپروستادیل میتواند بسیار موثر باشد. در این روش طی فرآیندی هورمون های تحریک گردش خون وارد آلت مرد شده و موجب درمان مشکل سفتی و سیخ شدن آلت میشود.

عمل جراحی : در موارد معدودی ممکن است بنا بر تشخیص پزشک متخصص ، نیاز باشد که با انجام عمل جراحی ، وضعیت سلامت بیمار بهبود یابد. عمل جراحی آخرین راهکار برای درمان قطعی ناتوانی جنسی محسوب میشود.


چنانچه نیاز به مشاوره و ویزیت پزشک متخصص دارید ، میتوانید با دکتر رش احمدی ارتباط بگیرید تا بهترین راه حل برای درمان 100 درصدی ناتوانی جنسی را دریافت نمایید.

دکتر نادر رش احمدی

جراح و متخصص کلیه ، مجاری ادراری و ناباروری

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X